Programme

Times are all approximate and will be updated

Venue
Wednesday 9th October
Thursday 10th October
Friday 11th October
Saturday 12th
October
NACPRS for Music presents

22.00
GHOSTPOET

21.15
NO CEREMONY

20.30
SULLIVAN & GOLD
INFECTIOUS MUSIC presents

23.00
DRENGE

22.10
SUPERFOOD

21.20
RADKEY

20.30
DEMS
23.00
FOXES

22.00
BIG DEAL

21.00
KEEP UP
NAC BARWOMBAT
WOMBAT PRESENTS…

23.00
HORSE PARTY

21.50
DOE

21.00
THE MONDEGREENS
THE RIDER PRESENTS

23.00
TOM ROBINSON

21.50
KIRAN LEONARD

21.00
BALTIC FLEET

20.00
SILENT SLEEP
ARTROCKER STAGE
AT THE HOG IN ARMOUR
22.40
COMANECHI

21.40
PINS

20.50
FEMALE SMELL

20.00
THERE’S SOMEONE IN THE POND
23.00
GOD DAMN (LATE SET)

21.40
ISLET (HEADLINING)

20.50


20.00
ROYAL BLOOD
23.00
HONNINGBARNA (LATE SET)

21.45
CUT YOURSELF IN HALF

20.30
ALPHA MALE TEA PARTY
EPICVIP LAUNCH

BIRDS OF HELL

MARI JOYCE

DAMIEN FLYNN
IMC/ DISCOVERY 2 SHOWCASE

22.10
THE MANIC
SHINE

21.30
THE UNDIVIDED

20.50
THE THESPIANS

20.10
COMMON TONGUES

19.30
KEVIN PEARCE
IC MUSIC SHOWCASE

22.30
KILLAMONJAMBO

21.40
THE DARLINGTONS

20.50
FLYING HORSEMAN

20.00
LENA DELUXE
01.00- END
DJ CHEEBA

0.00- 01.00
DJ MONEYSHOT

22.30
KING CHARLES

IC MUSIC SHOWCASE
21.40
FLYING HORSEMAN

21.00
THE DARLINGTONS

20.20
LENA DELUXE
OPEN
CLUB ROOM
FRENCH EXPORT SHOWCASE

22.30
WE WERE EVERGREEN

21.30
CHEVEU

20.30
BRNS

19.30
MESPARROW
THE PLUGG PRESENTS
0.00- 02.00
JAZZANOVA DJS

TRU THOUGHTS SHOWCASE

23.30
TY

22.45
RODNEY P

22.00
HARLEIGHBLU

21.15
ROBERT LUIS DJ
OPEN CLUB ROOM

THE LINE OF BEST FIT SHOWCASE

23.00
CLARE MAGUIRE

ASL SHOWCASE

22.15
SIVU

21.30
PAWWS

20.45
CRUSHED BEAKS

20.00
FABIENNE (THE LINE OF BEST FIT)
THE BICYCLE SHOP22.00
JOHN LANGAN BAND

21.00
ANTONIO LULIC

20.00
DAN WILDE

19.00
WOODLAND CREATURES
22.00
LISA REDFORD

21.00
WILL VARLEY

20.00
DE'BORAH

19.00
GRANT LEY
22.00
GREN BARTLEY

21.00
LILY & MEG

20.00
CHAD MASON

19.00
MATT WATSON

THE BIRDCAGE22.00
LADY LAMB THE BEEKEEPER

21.30
GEORGE EZRA

20.45
ABI WADE
TILTING SKY SHOWCASE

22.00
ALTO45

21.30
MEADOWLARK

20.45
DAMIEN FLYNN

20.00
BIRDS OF HELL
GRAVY RECORDS SHOWCASE

22.30
SISTERS

21.45
JAKE HART

21.00
BAD GRAMMAR

20.15
SHRINES

19.30
MEGA EMOTION
THE ASSEMBLY ROOMS21.30
HALLS

20.30
MAMMAL HANDS

19.30
WOODEN ARMS
CINEMA CITYDOORS 21.30

22.00
NORDIC GIANTS
20.00
RAEVENNAN HUSBANDES

19.15
OLLIE RUDGE

18.35
TBC
WATERFRONTNINA NESBITT

OLIVIA SEBASTIANELLI
and DANIEL JAMES
ALUNA GEORGE

WATERFRONT STUDIODEVIL SOLD HIS SOUL

WE BUTTER THE BREAD WITH BUTTER
21.00
SAN CISCO

20.00
F.U.R.S

19.15
BLOODY KNEES
OLIVESACCESS TO MUSIC
PRESENTS…

BOX OF LIGHT

EYES IN ISTANBULL

PONY AND TRAP

+ TBC
MONOTREME SHOWCASE

22.00 - END
MIDAS FALL

21.00 - 21.20
M+A

20.00 - 20.20
NIAGARA
ALPHABET BANDS SHOWCASE

22.00
WAYLAYERS

21.00
STRANGERS
20.00
CURXES
THE GARAGEYOUNG PEOPLE’S STAGE
6 - 8PM

THE RUMBLE

HARRY & AMELIA

LET’S EAT GRANDMA

IN MEMORIUM

CROWN THE PROPHECY



YOUNG PEOPLE’S STAGE
6 - 8PM

MONTAGUES & CAPULETS

THE CRATES

THE MONDEGREENS

AMAZON BLU
YOUNG PEOPLE’S STAGE
6 - 8PM

MEXICO

THE ACQUAINTANCES

TRAPPED UNDER THE BELL JAR

DRILL TO INFINITY

MUSIC VIDEO FROM KING'S LYNN
90 UPPER ST GILES STREETTHE NEUTRINOS PRESENT KLANG HAUS
Performances at
17:00, 18:00, 19:00, 20:00
THE NEUTRINOS PRESENT KLANG HAUS
Performances at
17:00, 18:00, 19:00, 20:00

 

2012 Archive
Mailing List
2013 Archive